Zemřel člověk Karel Slezák

Tak mi to zase nevyšlo. Pokolikáté už? Volím kandidáta nebo stranu, která obvykle dostane na prdel, takže se pokládám za veterána politických proher. Ovšem tentokrát jsem tomu docela věřil, věřil jsem, že se mi povede přispět svým hlasem a vykopnout Zemana z hradu. Po prvním kole to vypadalo tak nadějně!

Nestalo se, Zeman se vzepjal ke skvělému výkonu, sehrál to na výbornou a v posledních dnech strhnul vítězství na svoji stranu. Vyhrál. Sice jen s odřenýma ušima s rozdílem statistické chyby, ale vyhrál. No, nedá se nic dělat, lidé mu věří a já to respektuji. Vždyť je to jen volba prezidenta, na můj osobní život to má minimální vliv. Já se mám a budu mít pořád skvěle.

Netrvalo dlouho a v médiích se objevila zpráva, že v Zemanově štábu napadli novináře. Kouknul jsem se na záběry a viděl jsem jakousi nedůstojnou strkanici, kde se nějací divní lidi pokoušeli zabránit jiným divným lidem v pořizování záběrů, to vše v době, kdy na místo jela záchranka, aby se postarala o někoho, kdo to nejspíš přehnal s alkoholem a zkolaboval. Trošku mne to zklamalo, mlácení novinářů si představuju jinak. Podle mne, tam ti joudovové s kamerami lezli někam, kde neměli co dělat. A někdo jiný se dost nešikovným způsobem snažil bránit své přátele.

Pak se v médiích objevila hromada zpráv o tom, kdo ten nešika vlastně je, že je to nějaká stará struktura a bla bla bla. Prostě zpráv typu jaké to je vlastně hovado. Filtroval jsem to a těchto zpráv si nevšímal, pro mne osobně byl celý případ uzavřen. Byť nesouhlasím s ani jednou stranou tohoto konfliktu. Sám odmítám jakékoliv zbytečné násilí, protože dobře vím, jak málo stačí a je průser, zasáhnout citlivý bod je dílem okamžiku a může to mít velmi vážné následky. Nicméně, při obraně svého světa a svých přátel bych nejspíš taky dokázal udělat nějakou nepěknou věc. Je těžké soudit, pokud člověk není vystaven stejné situaci.

Včera jsem zaregistroval, že Karel Slezák zemřel. Pravděpodobně i v důsledku toho incidentu a následné mediální štvanice. Ranilo mne to.

Jsem sice hrdý člen Pražské kavárny, člověk, který toho v životě mnoho nedokázal, ale to není důvod nevidět, že ZEMŘEL ČLOVĚK. Kvůli takové píčovině jako je volba prezidenta.

Je mi to líto.

Radek Pelikán

 

 

Jmenuji se Radek Pelikán, bydlím v Ledči nad Sázavou. Mám 3 krásné děti.

Mezi mé velké koníčky patří desková hra Go a nově jsem začal cvičit Kendó v Ledči nad Sázavou.