Desková hra Go v Iphone

Pokud to s Go myslíte vážně a máte k dispozici Iphone, pak bych vám ještě doporučil.

SmartGo Pro

Možná si jetě někdo pamatuje na program Igowin, který jsem doporučoval na první hraní proti počítači. SmartGoPro umožňuje rovněž hru proti počítači a oproti Igowin můžete hrát i na větší desce. Nicméně hlavní důvod, proč si tuto aplikaci pořídit je docela schopný prohlížeč partií v SGF, včetně komentářů, stromu variant a samozřejmě editace. Verze Pro má navíc přímo v aplikaci databázi pro partií (cca desetitisíce) od nejstarších časů až po dnešek. Bohužel nekomentovaných. Kromě toho je zde cca 4000 úloh TsumeGo, takže zábava na mnoho hodin a pro trénink Go offline mohu SmartGo pro jen doporučit. Jen je trošku dražší (cca 10 euro).

Naštěstí v novějších verzích se objevily i komentované partie (momentálně jich je asi 30), takže lze očekávat, že další budou přibývat. Pro ty, kteří nechtějí čekat (jako já), je zde samozřejmě možnost importu partií ve formátu sgf, takže závisí jen na Vás, jaký studijní materíl do svého iphone dostanete Smile

Tetsuki

Tetsuki je hodně povedený, jednoduchý klient pro hraní online na KGS. A je zdarma! Hra se zoomem je perfektní a mít víc času, asi bych na IGS chodil častěji. Ale jednou se tam zas vrátím a vylepším si rating!

DGS klient

Už jsem si myslel, že mám vše, co potřebuji. Ale pak jsem při brouzdání na I-Tunes narazil na DGS klient zdarma. Na sensei to totiž zmiňovali jako alternativní způsob online hraní na Iphone. O existenci Dragon go serveru jsem věděl už dříve, ale předpotopní vizáž stránek mne nikdy moc neoslovila a vždy jsem preferoval hraní online na KGS. Jenže teď, kdy většinu mého času zabere práce a rodina, už si luxus online hraní nemůžu dovolit.

Na Dragon go serveru se hraje spíše korenspondečně, partie se táhnou dny, týdny, až případně měsíce. Tím pádem Vás nic nenutí sedět hodinu u jedné partie, prostě, když máte čas, se kouknete do mobilu, odehrajete tah a máte vystaráno. A můžete čekat a těšit se na odpověď. samozřejmě není problém hrát více partií najednou (řekl bych tak do 20 partií se to ještě dá zvládat, větší počet už by byl opruz).

Zmiňovaný DGS klient sice má jen pár funkcí, můžete založit novou partii anebo na Vás  vyskočí jen ty partie, kde jste na tahu, nic víc tam není. Ale to samozřejmě stačí a hlavní předností této aplikace je, že je to hrozně rychlé, o mnoho rychlejší, než kdybyste na dragon go server lezli přes prohlížeč.

....tak a to je zatím vše. Pokud nějakou další zajímavou aplikaci najdu, dám vědět.

 

Jmenuji se Radek Pelikán, bydlím v Ledči nad Sázavou. Mám 3 krásné děti.

Mezi mé velké koníčky patří desková hra Go a nově jsem začal cvičit Kendó v Ledči nad Sázavou.