Desková hra Go pro Android

B-W Go - sgf prohlížeč, editor s možností hrát na DGS nebo proti ai

Tahle aplikace je prostě skvělá! Rychlá, funkční a s některými důležitými rozšířeními navíc. Jednak má přímo v sobě Kogo joseki dictionary pro studium zahájení, dále lze rozšířit o klient pro Dragon Go server, kde můžete hrát online (ale pozor, zde se hraje korenspondenčně, partie mohou trvat i měsíc), případně si můžete doplnit zdarma gnugo rozšíření pro hraní proti AI. Program se neustále vylepšuje, pro mne je to jasná volba! K dispozici je i lite verze zdarma (ostrá verze je za pár kaček).

https://play.google.com/store/apps/details?id=mco.prj.app.bwgo&hl=cs


Hactar Go - prohlížeč partií ve formátu sgf, hra proti ai

Na tuto aplikaci mne upozornil kamarád z ostravského Go klubu. Funguje jako prohlížeč sgf souborů s velmi výkonným editorem, k dispozici máte řešení Go úloh. Aplikaci bych ale doporučil především jako skvělý trénink pro začátečníky, protože umí hrát Atari Go (jednodušší varianta pro procvičení boje), můžete postupně absolvovat boje proti stále se zlepšující umělé inteligenci (zpočátku na desce 9x9, postupně na větší). K dispozici je i lite verze zdarma (ostrá verze je za pár kaček).

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.gowrite&hl=cs


KGS client - pro hraní Go online v reálném čase

KGS je Go server, kde můžete hrát v reálném čase a prakticky pořád (neustále je někdo k dispozici). Aplikaci jsem si nainstaloval, ale moc ji nepoužívám, protože nemám čas na realtime partie. Zdálo se mi, že tam není moc možností (nastavení času na partii apod... Ale pozor, už musíte mít vytvořen účet na KGS, v aplikaci samotné si účet nevytvoříte. A klient je docela drahý (přes 100,-).

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gokgs.client.android&hl=cs

 

 

Jmenuji se Radek Pelikán, bydlím v Ledči nad Sázavou. Mám 3 krásné děti.

Mezi mé velké koníčky patří desková hra Go a nově jsem začal cvičit Kendó v Ledči nad Sázavou.